وردپرس چیست؟

طراحی سایت با وردپرس و اما وردپرس چیست؟ یک سیستم مدیریت محتواست که با محبوبیت بسیار بالا توانسته میزبان سایت های بسیاری باشد. اما وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ چطور روی هاست نصب می شود و اصلا آن را چگونه و ازکجا تهیه کنیم؟

در ادامه کار به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

نصب وردپرس:

 1. برای نصب وردپرس کافی که به سایت وردپرس بریم و آخرین ورژن ارائه شده رو دانلود کنیم.
 2. برای اینکه بتونیم وردپرس را روی سیستم شخصی نصب کنیم نیاز به برنامه xampp داریم که میاد برای ما سیسیتم هاست واقعی رو شبیه سازی میکند.
 3. فایل وردپرسی که دانلود کرده اید به این آدرس منتقل کنید: drive C: /xampp/htdox
 4. سپس آن را از حالت فشرده خارج کنید و میتوانید یک اسم دلخواه روی آن بزارید میتوانید هر نامی که میخواهید روی آن بزارید ولی باید توجه داشته باشید که اگر میخواهید سایت خودتان را راه انداری کنید سعی کنید از یک نام کوتاه والبته طوری باشد که در ذهن مخاطب ماندگار شود. میتوانید از نام های نزدیک به برند ها و سایت های معروف استفاده کنید مثلا اگر میخواهید یک سایت موسیقی راه اندازی کنید بیایید از یک نام نزدیک به دیجی کالا استفاده کنید مثل دیجی موزیک که تاثیر خوبی روی جذب مخاطب و سئو خواهد داشت.

راه انداری وردپرس :

 1. روی برنامه زمپ کلیک کنید تا باز شود و قسمت های apachi و mysql را فعال یا active کنید. قسمت آپاچی جهت فراخوانی کد های php است و قسمت mysql هم جهت فراخوانی پایگاه داده است.
 2. داخل مرورگر تب جدید ایجا کنید و این آدرس را وارد کنید: localhost/example به جای example نامی را که روی پوشه وردپرس قرار داده بودید وارد کنید.
 3. از لیست باز شده زبان فارسی را انتخاب کنید
 4. به برنامه زمپ برگردید و از قسمت mysql روی admin کلیک کنید،اینجا میخواهیم که دیتابیس یا هم پایگاه داده رو بسازیم، پایگاه داده همون جایی که اطلاعات اولیه سایتمون مثل کاربران و مدیران سایت به صورت جدولی نگهداری و ذخیره میشود.
 5. روی new کلیک کنید  و یک نام انتخاب کنید و از کادر کناری utf8_persi، a_ci را انتخاب کنید و روی creat کلیک کنید.
 6. در ادامه کار نام دیتابیسی که انتخاب کرده بودید را وارد کنید قسمت نام کاربری را root قرار دهید و قسمت رمز را خالی بگذارید و گزینه فرستادن را کلیک و سپس گزینه راه انداری نصب را بزنید.
 7. قسمت عنوان سایت نام سایت حود را وارد کنید،یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید،در قسمت ایمیل هم سعی کنید ایمیل واقعی خودتان را وارد کنید و دکمه راه اندازی وردپرس را کلیک کنید.
 8. حالا وردپرس شما نصب و راه اندازی شده است کافی است تا نام کاربری و رمز عبوری که در مرحله قبل ساخته بودید را وارد کنید تا به سایت خودتان دسترسی داشته باشید.

 

منبع : آموزشروید

آموزش نصب و راه اندازی وردپرس روی لوکال هاست

بررسی کانال ها و موضوعات پر بازدید در یوتیوب

شرایط لازم برای کسب درآمد در یوتیوب

وردپرس ,روی ,سایت ,قسمت ,راه ,نصب ,را وارد ,کنید و ,وارد کنید ,راه اندازی ,و قسمت

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پایهٔ هفتم صندلی اداری فرهنگ موضوعات قرآنی رضوان رسانک • سایت تفریحی و خبری هر آنجه در مورد کشاورزی باید بدانید اتوبوس های مدرسه آموزش انواع پرده در شیراز ::. فریاد .:: قهوه گانودرما درمان مینویسم تا بمونه